20 mei 2022
Mag ik ooit nog een antwoord verwachten op mijn vragen? Ook al twee keer langs geweest bij het paviljoen maar nog steeds geen inhoudelijke antwoorden... Hoe zit dit?
19 mei 2022
10 dagen is het tijdelijke plein open. In die 10 dagen zie je tijdens de werkdagen de drukte in de spits toenemen. Wat mij opvalt in die 10 dagen is de groeiende rij stilstaande auto's vanuit het zuiden die via het tijdelijke plein richting Hoogezand willen. Misschien is dat vanuit Drachten ook zo het geval, maar dat kan ik niet beoordelen. Het raakt weer gewend om via het Julianaplein te rijden... En dus keren de oude problemen van opstoppingen zo langzamerhand ook weer terug. Nu is het wel zo, dat vanuit het zuiden (A28) vlak voor het tijdelijke plein een flessenhals is gecreëerd die voor onnodige opstoppingen en soms zelfs gevaarlijke situaties zorgen. Dit geldt voor het verkeer Haren richting Hoogezand. Hiervoor is eerst één rijbaan beschikbaar terwijl er pas vlak voor het tijdelijke plein een 2e opstelstrook beschikbaar is (waar in de praktijk bijna geen auto gebruik van maakt). Na het oversteken van het plein zijn er zelfs heel eventjes drie rijstroken. De eerder genoemde flessenhals zorgt voor een onjuist beeld voor het aanbod aan verkeer op het tijdelijke plein zelf. Immers, het verkeer richting Hoogezand staat al vast vóór de flessenhals in plaats pas bij de verkeerslichten. Kan de meest rechtse opstelstrook (vanuit het zuiden) en de bijbehorende aanrijstrook niet beter gevoegd worden bij het verkeer Haren richting Hoogezand? Dit is voor dit verkeer veel veiliger. Het invoegend verkeer vanaf de Vondellaan is er (vrijwel) niet en kan van deze aanpassing maar weinig last hebben, lijkt me. Je creëert hiermee twee vaste rijbanen voor de richting Haren-Hoogezand.
19 mei 2022
Jeroen, de tekst klopte inderdaad niet helemaal, ik pas het aan. De N7 boven de tunnel wordt verbreed aan beide kanten (ongeveer een meter) omdat hier een extra rijbaan komt. De tunnel zelf wordt gerenoveerd en verandert qua uitstraling niet. Er komt dus ook geen dubbel voetpad. De faunapassage (de ronde buis waarmee kleine dieren de weg kunnen passeren) wordt een vierkante bak op dezelfde plek.
18 mei 2022
Embo, het reageren op vragen en klachten op deze website is er de laatste weken wat bij ingeschoten, excuus daarvoor. Ik kan je helaas niets anders melden dan dat er nog steeds wordt gesleuteld aan een oplossing om de omleidingsroutes voor de fietsers duidelijker en beter te maken, met name rond de Parkbrug. Tijdens de huidige afsluiting van de Muntingbrug en de toekomstige afsluiting van de 'Amaliatunnel' (dat is de fietstunnel onder het Emmaviaduct door) blijft de Parkbrug open voor fietsers. Dit is dus een 'vaste' omleidingsroute. We zijn met verschillende organisaties in gesprek om de situatie hier voor fietsers te verbeteren. Binnenkort hopen we met meer informatie te komen.
18 mei 2022
Persoonlijk vind ik het geen probleem dat de camera draait. Ik hoop wel dat er binnenkort meer te zien is op deze locatie.
18 mei 2022
@John, @ARZ, Arnolds opmerking geeft precies aan waarom jullie de indruk wekken dat fietsers jullie helemaal niets kunnen schelen. Jullie roepen al maanden dat jullie “nadenken” over het beter en duidelijker maken voor fietsers. Vervolgens falen jullie volkomen bij de eerste test. Het is geheel onzichtbaar hoe je van de Parkbrug naar de Brailleweg moet komen. Waarom zeggen jullie niet gewoon: We zijn er alleen voor de automobilist en de fietser kan wat ons betreft in de str*nt zakken? Dat zou ten minste een eerlijke reactie zijn. Bovendien zou het jullie ook sieren als jullie zouden reageren op de klachten op deze website. Maar zelfs dat doen jullie niet. ik vind dit behoorlijk onbeschoft.
18 mei 2022
Formeel moet je, denk ik, via Parkweg, Rijnstraat, IJsselstraat en dan kun je het Hoornsediep Oostzijde in 2 richtingen fietsen tot het fietstunneltje en daar dan doorheen. Ik ben er gisteren nog langsgekomen en het eerste stukje Hoorsediep Oostzijde wordt inderdaad door veel fietsers tegen de richting in genomen. Gevaarlijk wel.
17 mei 2022
Hoe kom je als fietser vanaf het Emmaviaduct nu op de omgelegde Brailleweg? Het fietspad naast het water ten zuiden van de Parkbrug is afgesloten, terwijl het eerste deel van het Hoornsediep aan de oostkant van het Emmaviaduct eenrichtingsverkeer is. Ook de route via het Hoornsediep ten westen van het Noord-Willemskanaal is geen optie, omdat de Muntingbrug niet meer functioneert.
17 mei 2022
kunnen jullie de camera die gericht staat op het julianaplein ook pinnen op de julianabrug? Hier is de komende tijd veel te doen en te zien terwijl er op de andere camerastanden eigenlijk niets tot weinig te zien is.
16 mei 2022
Goedemiddag, ik heb een vraag. In de tekst staat dat de Piccardthof tunnel gerenoveerd en verbreed gaat worden. Ik neem aan dat de weg (A7) verbreed wordt en de fietstunnel verlengd? Of komt er straks aan beide zijden een het fietspad in de tunnel een vrij liggend voetgangerspad?