5 april 2018
Hallo Annie, in verband met de veiligheid worden de werkzaamheden zorgvuldig uitgevoerd. We houden hierbij rekening met de omgeving, die in dit geval dicht op het sloopwerk zit. Daarnaast zijn we wettelijk verplicht om ons te houden aan het scheiden van materialen. Uiteraard hebben we voorafgaand aan de werkzaamheden naar verschillende mogelijkheden gekeken en een afgewogen keuze gemaakt.
5 april 2018
Rudi, het is normaal dat je de trillingen in je woning hebt gevoeld. Dat wil niet direct zeggen dat er kans op schade is. De trillingen kwamen voort uit het [url=https://www.aanpakringzuid.nl/#modal-%2Fdeelgebieden%2Fzuiderplantsoen%2Factueel%2Faanbrengen-funderingspalen-esperantokruising] intrillen van funderingspalen bij de Esperantokruising[/url]. Voordat we aan de slag gaan, berekenen we tot hoever de trillingen kunnen komen. Dat doen we op basis van het type werkzaamheden en de ondergrond. Daarna stellen we de risico’s vast voor de gebouwen en andere objecten in de omgeving. Hoe verder van de werkzaamheden, hoe kleiner de kans op schade. Is de kans op schade voor één of meerdere gebouwen of objecten groter dan 25 procent, dan vinden we dat onacceptabel. Dan gaan we terug naar de tekentafel om een andere oplossing te zoeken. Zijn er objecten en gebouwen waarbij de kans op schade 5 tot 25 procent is, dan laten we die intensief monitoren. Daarbij wordt een bouwkundige opname gedaan. Risico’s van 1 tot 5 procent gaan we indicatief monitoren. Risico’s kleiner dan 1 procent worden niet gemonitord. Voor het monitoren en de bouwkundige opnames schakelen we onafhankelijke bureaus in. De werkzaamheden waren op de hoek van de Waterloolaan en de Verlengde Willemstraat (zie ook het https://www.aanpakringzuid.nl/#modal-%2Fdeelgebieden%2Fzuiderplantsoen%2Factueel%2Faanbrengen-funderingspalen-esperantokruising (kaartje bij de beschrijving van de werkzaamheden). Alle panden aan de Sterrebosstraat vielen hierbij buiten de 1%-contourlijn. De grootste kans op schade was er voor het viaduct over de ringweg. Dat is intensief gemonitord. Het appartementencomplex op de hoek Waterloolaan-Verlengde Willemstraat is indicatief gemonitord. Dat geldt ook voor het complex op de hoek van de Lodewijkstraat en de Esperantostraat. Verder waren er geen woningen binnen de 50 meter. Het intrillen van damwanden of funderingspalen kan tot redelijk ver in de omtrek gevoeld en gezien worden. Het kan zijn dat de ruiten trillen en de kopjes staan te rinkelen. Dat kan even schrikken zijn. Maar welke trillingen zijn toegestaan, wordt gebaseerd op de kans dat er schade ontstaat. Meer informatie over het monitoren van trillingen lees je in het https://www.aanpakringzuid.nl/actueel/aan-het-woord/vragen-aan-de-expert-duurt-cazemier-over-monitoring (interview met Duurt Cazemier van Combinatie Herepoort).
4 april 2018
@Hertog Jan en Sjonnie: Combinatie Herepoort heeft wel gekeken naar de mogelijkheid om tijdens de werkzaamheden een fietsverbinding naar het pand van Ziggo in stand te houden, maar vanwege de veiligheid was dat echt niet mogelijk. Binnenkort wordt hier ook een gestuurde boring gedaan en ook daarbij is fietsverkeer te gevaarlijk. Dus helaas zullen jullie nog een paar weken moeten blijven omfietsen.
2 april 2018
Masha, bij de werkzaamheden in de rijbaan van het Winschoterdiep is verontreinigde grond aangetroffen. Daarom duren de werkzaamheden zes à zeven weken langer dan gepland. De rijbaan blijft tot begin mei afgesloten. https://www.aanpakringzuid.nl/actueel/nieuws/rijbaan-winschoterdiep-langer-gestremd-vanwege-verontreinigde-gro (Lees hier meer).
28 maart 2018
Tom, ook wij vinden bomen belangrijk. De zuidelijke ringweg gaat straks gekenmerkt worden door verhoogde zijbermen met zuilvormige bomen. Alleen al langs de ringweg komen circa 1.000 nieuwe bomen. Verder krijgt de Brailleweg langs het Noord-Willemskanaal een dubbele bomenlaan, hier komen circa 200 platanen. In het Zuiderplantsoen boven de verdiepte ligging, komen ongeveer 240 nieuwe bomen, van verschillende soorten. In totaal gaan we ruim 2.000 nieuwe bomen planten. Meer hierover kun je lezen in ons https://www.aanpakringzuid.nl/actueel/aan-het-woord/vragen-aan-de-expert-dirk-zwakenberg-over-bomen (artikel met Dirk Zwakenberg, adviseur groeninrichting van Combinatie Herepoort).
28 maart 2018
Hallo Tom, Combinatie Herepoort zaait later deze week ook gras in en gaat bloemen planten. Nog even geduld dus!
27 maart 2018
Bedankt voor je melding. We kunnen ons voorstellen dat de situatie rommelig overkomt omdat er veel verschillende werkzaamheden worden uitgevoerd. Er is dus veel beweging op en om het werkvlak van vrachtauto’s. Deze situatie duurt tot het einde van de week. We monitoren de verkeerssituatie hier, om de veiligheid te waarborgen. Mocht je toch (opnieuw) ervaren dat de situatie onveilig is, dan kun je dat melden per mail op info@aanpakringzuid.nl.
22 maart 2018
De Meeuwerderbaan is vanaf 26 maart tot eind april afgesloten voor alle verkeer.
22 maart 2018
Theo en Mark, we vinden het vervelend dat jullie veel hinder van de werkzaamheden hebben gehad. Het uitgangspunt is dat we de werkzaamheden aan de ringweg zo veel mogelijk overdag uitvoeren. Daar zijn twee uitzonderingen op. De eerste uitzondering zijn werkzaamheden waarvoor een belangrijke weg moet worden afgesloten. Dit is alleen in de nacht toegestaan, om de veiligheid van de omgeving te waarborgen. Ook moet de stad bereikbaar blijven. Overdag kan een wegafsluiting te veel hinder voor het verkeer veroorzaken. De tweede uitzondering zijn werkzaamheden die in een aansluitende periode moeten worden uitgevoerd. Bijvoorbeeld tijdens een periode waarin het treinverkeer is stilgelegd. Dan hebben we aan alleen de daguren niet genoeg, waardoor we in de nacht moeten doorwerken. Om de geluidshinder zo veel mogelijk te beperken, zijn de damwanden niet ingeslagen, maar ingetrild. Dit zorgde voor een zoemend of brommend geluid. In de toekomst zijn er vaker nachtelijke werkzaamheden voor de ombouw van de zuidelijke ringweg die hinder kunnen opleveren. Aanpak Ring Zuid en Combinatie Hereport hebben afgesproken dergelijke nachtelijke werkzaamheden in de toekomst nog breder bekend te maken, onder andere via Facebook.
20 maart 2018
Kees, wij kunnen je alleen wijzen op de tekening van het definitief ontwerp in het artikel hierboven. Als je meer wilt weten, kun je het beste met de gemeente contact opnemen.