Komend weekend zuidelijke ringweg dicht tussen Julianaplein en Vrijheidsplein vanwege aanleg verbindingsboog
De zuidelijke ringweg is vrijdag 14 juli 22.00 uur tot en met maandag 17 juli 06.00 uur dicht tussen het Julianaplein en het Vrijheidsplein voor verkeer vanuit Hoogezand en Assen. De afsluiting is nodig vanwege de aanleg van de verbindingsboog vanaf het Julianaplein naar RING West. De verbindingsboog gaat maandag 17 juli om 06.00 uur open.

We zijn al een aantal maanden bezig met de bouw van de verbindingsboog. Eerst is er een grote metalen stelling opgebouwd waarna het dek is gestort. Daarna moest de oude afrit vanaf het Julianaplein richting RING West langdurig dicht. Aan de kant van het Vrijheidsplein hebben we RING West verhoogd. Dit hebben we gedaan met EPS (piepschuim) blokken en betonnen muurtjes langs de weg. Op dit moment brengen we een puinbaan aan en leggen het asfalt. Komend weekend zorgen we ervoor dat de verbindingsboog perfect op de zuidelijke ringweg en RING West aansluit.
Aansluiting westelijke ringweg
Na de zomer werken we verder aan de verbinding tussen RING West en het Julianaplein en we maken dan de rechtstreekse verbinding tussen de westelijke ringweg en de zuidelijke ringweg richting Drachten. Op dit moment werken we ook aan de verbinding vanuit Drachten naar RING West.
Zo wordt het
De impressie laat zien hoe de situatie bij het Vrijheidsplein verandert. Links staat de oude situatie (2013), rechts de toekomstige situatie. Schuif de oranje balk heen en weer om de verschillen te zien.


Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
In eerdere berichten over de werkzaamheden hebben we aangegeven dat het deel van de Vondellaan tot de rotonde bij de Van Iddekingeweg op 18 september 2023 weer open gaat voor bewoners. Helaas hebben de werkzaamheden vertraging opgelopen en halen we deze planning niet.
Afgelopen weekend is de A7, tussen het Vrijheidsplein en Hoogkerk, opnieuw geasfalteerd. Hiervoor vreesden we eerst het oude asfalt weg. Vervolgens brachten we nieuw dubbel-laags zoab (zeer open asfaltbeton) aan. Als laatst werd de nieuwe wegmarkering aangebracht.
Op burendag 2023 nodigen we graag al onze buren (en dat zijn er heel veel!) uit voor een bezoek aan ons informatiepaviljoen aan de Muntinglaan 2. Misschien heeft u vragen of wilt u weten hoe ons werk er eigenlijk uit komt te zien? Wij hebben antwoorden én een maquette waarop goed te zien is waar we naartoe werken.