Eerste betonstort op Julianaplein
Op het Julianaplein storten we maandag 17 oktober het eerste deel van de vloer voor de tunnel die de verbinding maakt van Hoogezand (zuidelijke ringweg) richting Assen (A28). Dit is de eerste betonstort voor de bouw van het toekomstige Julianaplein.
De betonstort hebben we voorbereid door wapeningskorven klaar te maken. Deze maken we op de voorbouwlocatie en worden met de torenkranen in de verbindingsboog gehesen. Is het beton gestort en uitgehard, dan zorgt het staal voor de noodzakelijke sterkte.
Om de doorstroming op het Julianaplein te verbeteren maken we van het Julianaplein een ongelijkvloerse kruising. De verkeersstromen uit de verschillende richtingen krijgen elk een eigen rijbaan, boven elkaar. De verkeerslichten verdwijnen en de wegen kruisen elkaar straks niet meer. Bekijk onderstaande animatie om te zien hoe we het nieuwe Julianaplein bouwen.
De werkzaamheden zijn te volgen via onze webcam of bij het uitkijkpunt bij Paviljoen Ring Zuid.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Op het Julianaplein hebben we maandag 27 maart beton gestort voor het eerste dek van de verbindingsboog Hoogezand naar Assen. Dit is ook de eerste verbindingsboog op het nieuwe Julianaplein.
Tot half juli bouwen we de nieuwe verbindingsboog af aan de noord-oostzijde van het Vrijheidsplein (bij Mercure Hotel en MartiniPlaza). Om dit veilig te kunnen doen, gaat afrit 36 Groningen-West vanaf het Julianaplein naar de westelijke ringweg zaterdagochtend dicht.
De oprit vanaf de botrotondes bij Laan Corpus den Hoorn richting het Vrijheidsplein gaat donderdag 30 maart om 19.00 uur weer open. Ook het naastgelegen fietspad is dan weer open.