Onderdoorgang Van Ketwich Verschuurlaan en A28-aansluiting Groningen-Zuid volgende week dicht wegens asfalteren
Komende week gaan we de Van Ketwich Verschuurlaan ter hoogte van de onderdoorgang definitief asfalteren. Vorig jaar november hebben we de werkzaamheden hier niet kunnen afronden vanwege het slechte weer. We hervatten de werkzaamheden vrijdagavond 4 oktober (22.00 uur). De onderdoorgang zelf is dicht, maar ook de A28-aansluiting Groningen-Zuid. We verwachten dat deze wegen vrijdagavond 11 oktober (19.00 uur) weer open gaan voor verkeer.
In november 2023 is de Van Ketwich Verschuurlaan ter hoogte van de A28 opnieuw ingericht. Vanwege de vele regen hebben we de werkzaamheden toen niet kunnen afmaken. De laatste werkzaamheden zijn toen doorgeschoven naar 2024 en daarna tot na Operatie Ring Zuid (maart-september).
Werkzaamheden
Bij de onderdoorgang van de Van Ketwich Verschuurlaan verwijderen we het oude asfalt en de voetpaden. We voeren graafwerkzaamheden uit, leggen nieuwe voetpaden aan en brengen nieuw asfalt aan. Daarnaast vervangen we de verkeersregelinstallatie, waardoor we lussen in het wegdek moeten slijpen.
Update: het slijpen van de lussen is op donderdag 10 oktober van 16.00 uur tot ongeveer 23.00 uur.
Overlast voor omwonenden
Het verwijderen van asfalt en het slijpen van lussen in het nieuwe asfalt geven hinder op het gebied van geluid. Het aantrillen van het zand kan hinder geven op het gebied van trillingen. Op vrijdagavond 4 oktober is na 22.00 uur het geluid van het plaatsen van de wegafsluiting te horen. In de nacht van 4 op 5 oktober gaan we asfalt frezen. We werken het hele weekeinde door. Van maandag 7 tot en met vrijdag 11 oktober werken we overdag tussen 7.00 uur en 19.00 uur. Waar nodig verlichten we het werkvak met bouwlampen.
Bereikbaarheid
Vanwege de veiligheid sluiten we de onderdoorgang in beide richtingen af voor (vracht)auto’s, bussen, fietsers en voetgangers. Het gaat om het stuk van de Van Ketwich Verschuurlaan tussen de Vestdijklaan en de Laan Corpus den Hoorn. Dat betekent dat ook de A28-aansluiting Groningen-Zuid helemaal dicht is.
Auto

Voor het autoverkeer is de Van Ketwich Verschuurlaan dicht van vrijdagavond 4 oktober (22.00 uur) tot vrijdagavond 11 oktober (19.00 uur). In deze periode is ook de verbinding tussen de A28 en Groningen-Zuid dicht. Wil je vanaf de A28 naar het Martini Ziekenhuis of De Wijert, dan word je omgeleid via het Julianaplein (richting Drachten) en de afrit 36a Groningen-Corpus, bij de dubbele rotondes Corpus den Hoorn/Stadspark.
Autoverkeer vanuit de zuidelijke wijken van Groningen richting de A28 rijdt ook via de dubbele rotondes bij Corpus den Hoorn/Stadspark. Via Ring Zuid en het Julianaplein rijdt dit verkeer de A28 op richting Assen.
Voor automobilisten tussen de wijken Corpus den Hoorn en De Wijert is de Van Iddekingeweg de omleidingsroute.
Fietsers en voetgangers

De onderdoorgang van het viaduct is ook voor fietsers afgesloten. De fietspaden blijven dicht tot zaterdag 12 oktober 17.00 uur. Fietsers worden omgeleid via de Van Iddekingeweg. De fietsroutes langs het kanaal blijven beide beschikbaar.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Gistermiddag zijn de Esperantotunnel en het Zuiderplantsoen open gegaan. Veel nieuwsgierigen hebben al een kijkje genomen.
Losse steentjes op het fietspad, veel mensen zijn er niet dol op. We krijgen er de nodige vragen en klachten over. Toch zijn ze hard nodig, om de levensduur van het fietspad te verlengen.
Nu het einde van het project Aanpak Ring Zuid nadert, gaan ook de webcams die de werkzaamheden in beeld brachten, uit de lucht. Vandaag zijn de drie livestreams Julianaplein, Oostelijke in- en uitgang verdiepte ligging en Europaweg uitgeschakeld.