De fietsonderdoorgang in het Stadspark bij de Concourslaan is donderdag 16 november dicht van 6.00 tot 18.00 uur. We gaan op het viaduct, dat onderdeel is van de westelijke ringweg, nieuwe liggers leggen.
Het viaduct in het Stadspark wordt helemaal vernieuwd. Dat is nodig omdat de ringweg hier breder wordt gemaakt, voor de nieuwe op- en afritten bij het Vrijheidsplein. Het oude viaduct is in twee fases afgebroken. Het oostelijke deel van het viaduct hebben we in september dit jaar gesloopt.

Het verkeer rijdt nu over het nieuw gebouwde oostelijke deel van het viaduct. We bouwen nu het westelijke deel van het viaduct, dus aan de zijde van het Stadspark. Donderdag leggen we de liggende delen, de leggers, bovenop het nieuwe viaduct. Hiervoor maken we gebruik van een hijskraan, die de grote betonnen platen een voor een op zijn plek legt.
Afsluiting
Vanwege de veiligheid is de onderdoorgang deze dag afgesloten voor fietsers en voetgangers, Zij moeten donderdag dus een omweg maken. Zij kunnen deze dag bijvoorbeeld bij de Koeriersterweg of bij de Peizerweg onder de ringweg door. De omleidingsroutes staan aangegeven op de bekende gele borden.

Vervolg: let op voor bouwverkeer
Na donderdag bouwen we verder aan de onderdoorgang. De planning is dat deze in maart 2024 klaar is. Tot die tijd wordt de Concourslaan zowel gebruikt door fietsende scholieren als door bouwverkeer. De vrachtwagens mogen hier niet harder dan 15 km/uur. We vragen onze chauffeurs extra goed op te letten. Rijd je zelf als fietser over de Concourslaan, wees dan extra alert. Geef elkaar de ruimte en hou er bijvoorbeeld rekening mee dat vrachtwagens een ‘dode hoek’ hebben, waardoor de chauffeurs andere weggebruikers niet altijd zien.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Van maandag 10 februari tot en met midden april werken we aan de parallelweg van de Europaweg, tussen het Oude Winschoterdiep en de Europaweg. Gedurende deze periode is de parallelweg afgesloten voor auto’s, fietsers en wandelaars.
Dit fotoalbum geeft een kijkje in de bouw van de Esperantotunnel en de werkzaamheden aan de Waterloolaan. Van de opbouw van tunnelwanden tot het zandstorten en het plaatsen van bewapening voor het toekomstige fiets- en wandelpad: het album toont de verschillende fasen en het teamwork achter dit project.
Bovenop de verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg komt een nieuw groen park: het Zuiderplantsoen. Waarom is deze naam bedacht, vragen sommige mensen zich af. Waarom gebruiken we niet gewoon de naam Sterrebos?