Nieuwe oprit Brailleweg richting ringweg maandag open
Maandagochtend 29 augustus gaat de nieuwe oprit vanaf de Brailleweg richting ringweg (naar het Europaplein/Hoogezand) open. Komend weekend sluiten we de nieuwe oprit aan. Daarom is de Brailleweg dit weekend afgesloten voor verkeer vanaf de Vondellaan richting het centrum. Ook de nieuwe fietsvallei bij de Brailleweg is dicht.

De nieuwe oprit geeft het verkeer vanuit de wijk De Wijert en vanaf het centrum/NS-station een nieuwe mogelijkheid om op de ringweg te komen. Hij is bereikbaar vanaf de Vondellaan (verkeer uit De Wijert) en vanaf de Brailleweg (NS-station en centrum).
Toekomst
Via de nieuwe oprit kun je de eerste tijd alleen richting Europaplein/Hoogezand. Wanneer het nieuwe Julianaplein klaar is (planning: 2024), sluit de oprit ook aan op de verbindingsboog naar Hoogkerk/Drachten.

Weekendafsluiting
Dit weekend sluiten we de nieuwe oprit aan op de Brailleweg. Dit werk moet in korte tijd worden gedaan. Daarom werken we deels in de nacht. Omwonenden kunnen overlast ervaren van het geluid van machines.
Automobilisten kunnen dit weekend niet vanaf de Vondellaan onder het Braillewegviaduct door rijden richting het centrum en het station. Kom je vanuit De Wijert, dan kun je het beste de Hereweg nemen.
De afsluiting geldt ook voor fietsers en voetgangers. Zij kunnen dit weekend niet gebruikmaken van de nieuwe ‘fietsvallei’. Van en naar het zuiden kun je het beste kiezen voor de Hereweg of de Paterswoldseweg. [in een eerdere versie van dit artikel stond dat de fietsvallei wel open zou zijn, maar dat klopt niet.]
A28-afrit en -oprit
Maandagochtend 29 augustus zijn de zomerwerkzaamheden voorbij en gaat ook de A28-afrit naar de Brailleweg weer open. De afgelopen weken hebben we deze afrit afgemaakt en definitief ingericht.
De A28-oprit vanaf de Brailleweg richting Assen gaat vrijdagavond 26 augustus juist voor een maand dicht. Ook deze oprit gaan we definitief inrichten.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Het betonwerk van de verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg is nagenoeg klaar. Inmiddels zijn we gestart met het aanbrengen van verschillende lagen grond op de deksels voor het Zuiderplantsoen. Dat is ook goed te zien vanaf verschillende plekken in de buurt en op de webcam. Wat voor grondlagen worden hier eigenlijk aangebracht?
De werkzaamheden aan de Sontweg gaan sneller dan gedacht. Daardoor kunnen we eerder starten met het aanpassen van het kruispunt Sontweg-Sontplein. Dit kruispunt gaat nu een week eerder dicht dan gepland, namelijk van maandagochtend 12 juni (07.00 uur) tot vrijdagmiddag 16 juni (17.00 uur).
Aan de westzijde van de Europaweg is maandag 5 juni het nieuwe fietspad geopend. Het fietspad ligt tussen de zuidelijke ringweg en de Boumaboulevard. Wim Borghols (voorzitter Fietsbond Groningen) en Jurjen Guichelaar (werkvoorbereider Combinatie Herepoort) zijn positief over de nieuwe fietsverbinding.