Slimme vraag: waarom zit er bij het spoor een verlaging in het betonwerk bij de verdiepte ligging?
In ons informatiecentrum Paviljoen Ring Zuid kregen we onlangs op één dag twee keer dezelfde vraag. Het ging over de bouw van de verdiepte ligging. Aan de kant van het spoor zit daar een verlaging in het betonwerk. Dit is ook goed te zien op de webcam. Waar is dat voor?
De verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg wordt al steeds beter zichtbaar. Vanaf de Verlengde Lodewijkstraat bijvoorbeeld, kun je precies in de bouwput kijken. Voetgangers, fietsers én de inzittenden van de treinen hebben vanaf daar een mooi zicht op de voortgang.

Precies ook om die reden hebben we daar een verlaging gemaakt in het betonwerk. We plaatsen hier een doorzichtig geluidsscherm boven op. Zo blijft dit zicht op de verdiepte ligging van de ringweg behouden.
Heb je ook een vraag? Stel hem onder het artikel!
Webcam
Op de webcam bij appartementencomplex De Frontier is de voortgang van de bouw van de verdiepte ligging goed te zien. Deze webcam toont drie camerastandpunten. De verlaging in het betonwerk is goed te zien als de webcam het beeld toont in de richting van de Verlengde Lodewijkstraat en het spoor.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:

Voordat de werkzaamheden van Aanpak Ring Zuid begonnen, heeft fotograaf Jeroen van Kooten foto’s gemaakt van de oude situatie. Nu de bouwwerkzaamheden afgerond zijn, is Jeroen langs dezelfde plekken gegaan om deze foto’s nogmaals te maken, maar nu in de nieuwe situatie. Zo is goed te zien wat het resultaat van Aanpak Ring Zuid is. Soms moet je echt even twee keer kijken…
Op de nieuwste luchtfoto's die op 3 juni door Rijkswaterstaat zijn gemaakt is goed te zien dat het Zuiderplantsoen steeds groener kleurt. De regen die gevallen is, is zeer welkom.
Vorige week zijn er door Rijkswaterstaat weer luchtfoto's gemaakt. Na de opening van het Zuiderplantsoen op 8 mei zijn de werkzaamheden zo goed als afgerond. Hoewel het groen in het Zuiderplantsoen nog flink moet groeien, is het eindresultaat goed te zien.