Slimme vraag: waarom wordt er zo vaak zand verschoven bij het Julianaplein?
Een dagelijkse kijker van onze webcams viel het op dat er op het voormalige Julianaplein steeds maar gesleept wordt met bulten zand. Zo ligt er een bult zand, zo is deze weer weg. Het lijken wel spelende kinderen op het strand, schrijft hij. Waarvoor is het voortdurend verschuiven van het zand nodig?
“Ik begrijp dat het voor een webcamkijker zo lijkt”, zegt Jappie Bosma van Combinatie Herepoort. “Op het Julianaplein zijn we bezig met het verbeteren van het draagvlak van de bodem. Hier lag klei en leem, maar die ondergrond is niet stevig genoeg voor het nieuwe Julianaplein. Daarom halen we de klei en het leem weg en vervangen dit door zand. We brengen lagen aan van 50 centimeter, die we verdichten. Daarna brengen we de volgende laag aan.”
Parkeren
Soms ook moet er zand tijdelijk worden geparkeerd. “Het zand dat we uitgraven, is vaak nog goed te gebruiken, maar hebben we niet altijd direct nodig. Bijvoorbeeld het zand dat we in het voortraject hebben gestort in de voormalige Julianavijver. We storten het dan tijdelijk op een plek waar we niet bezig zijn. Of we voeren het af naar een zanddepot. Daarna brengen we hier nieuw zand aan. Als de ondergrond stevig genoeg is, kunnen we beginnen met de bouw van het nieuwe Julianaplein.”
Kijk hieronder via de webcam mee naar de werkzaamheden op het Julianaplein.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:

Komend weekend voeren we bij de A28-afritten Groningen Zuid (Van Ketwich Verschuurlaan) werkzaamheden uit. De afrit voor verkeer vanuit Assen is dicht van vrijdagavond 2 mei tot maandagochtend 5 mei. Zaterdag overdag is ook de afrit voor verkeer vanaf Julianaplein dicht.
Van dinsdagavond 29 april tot en met vrijdagochtend 2 mei voeren we op meerdere plekken onderhoudswerkzaamheden uit aan het asfalt. Om het verkeer overdag zo min mogelijk te hinderen, werken we alleen 's nachts: van 22.00 uur tot 06.00 uur. Omwonenden kunnen hinder ondervinden.
Bij het A28-viaduct over de Brailleweg gaan we de steenstrips vervangen. Uit testen is gebleken dat op sommige locaties de steenstrips niet voldoende vast zitten. Daarom gaan we uit voorzorg alle steenstrips van het viaduct vervangen. Het fietspad (fietsvallei Brauilleweg) is hiervoor dicht van zondagochtend 27 april (07.00 uur) tot vrijdagmiddag 2 mei (17.00 uur). Voor het autoverkeer wordt één rijstrook afgesloten.