Slimme vraag: waarom is een van de torenkranen op het Julianaplein weggehaald?
Ze zijn haast al een vertrouwd herkenningspunt in de stad: de twee grote gele kranen op het tijdelijke Julianaplein. Maar vrijdag werd één ervan ineens afgebroken. Wat is er aan de hand?
Het tijdelijk weghalen van een torenkraan op het Julianaplein is een goed voorbeeld van de ingewikkelde planning en logistiek in het project. Voor het nieuwe Julianaplein hebben we al een deel van de ondergrond verstevigd. Daarbij ging het om enorme hoeveelheden te verzetten grond en zand. Op dat moment was het niet mogelijk de grondverbetering ook op de plek van de torenkraan mee te nemen. Maar vanwege de start van het betonwerk was het ook niet mogelijk de torenkraan later op te bouwen. Deze hebben we vooral nodig om de in elkaar gezette wapening van het beton op de goede plek te bezorgen.
De komende drie weken kunnen we de hijswerkzaamheden ook met één kraan uitvoeren. Daarom is dit een goed moment om de andere torenkraan weg te halen en verder te gaan met de grondverbetering. We gaan hier een gat graven van 7 meter diep en dit daarna opnieuw vullen. Daarbij gaan we maar liefst 10.000 kuub grond vervangen door zand. We verwachten dat we de torenkraan op 12 december weer kunnen opbouwen.
Webcam
De werkzaamheden op het Julianaplein volgen? Bekijk onze webcam!
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
De zuidelijke ringweg van Groningen krijgt een groene aanblik. Waar bij de meeste wegen de bomen achter de geluidsschermen staan, komen ze hier er juist voor. De ongeveer 1.100 bomen langs de weg moeten helpen de snelheid van het verkeer te verlagen. Op verschillende plekken zijn de nieuwe bomen al langs de ringweg te zien.
De ombouw van de zuidelijke ringweg van Groningen is een gigantische klus. Er verandert veel in de stad. Wist je bijvoorbeeld dat de Bornholmstraat een oprit krijgt naar de zuidelijke ringweg, richting Julianaplein? Zo ben je na het inkopen doen sneller weer thuis.
De komende drie weekenden gaan we aan de slag op de westzijde van de A28, richting Haren. We gaan de weg hier de nieuwe, definitieve inrichting geven. De A28 is hiervoor de komende drie weekenden dicht vanaf het Julianaplein tot afrit 39 (Groningen/Zuid).