Bij het Vrijheidsplein is vanuit de auto te zien dat er grote witte en grijze blokken worden gestapeld, ter hoogte van de Leonard Springerlaan. De stapel is wel vijf meter hoog. Waar zijn deze blokken voor?
De blokken zijn van EPS, dat is een soort piepschuim dat gebruikt wordt als bouwmateriaal. De EPS-blokken gebruiken we als ondergrond voor nieuwe wegen. Bij de Leonard Springerlaan zijn de blokken voor twee verschillende wegen. Een deel van de blokken is de ondergrond voor de toekomstige afrit van de westelijke ringweg naar de Leonard Springerlaan. Het andere deel is voor een tijdelijke weg die langs de westelijke ringweg komt te lopen. Deze tijdelijke weg komt op de plek waar het fietspad liep. Het verkeer gaat hier overheen rijden wanneer we hier een viaduct gaan bouwen. Als de tijdelijke weg niet meer nodig is, komt het fietspad weer terug.
Eindsituatie
Als alle werkzaamheden klaar zijn, is de situatie bij de Leonard Springerlaan (Martiniplaza) helemaal veranderd. De verkeerslichten op de westelijke ringweg bij de Leonard Springerlaan zijn dan verdwenen. De ringweg gaat dan over de Leonard Springerlaan heen. Voor het autoverkeer komen er op- en afritten. Fietsers en voetgangers kunnen hier straks onder de westelijke ringweg door.
De Leonard Springerlaan voor en na. Links van de oranje lijn zie je de oude situatie (2013), rechts van de oranje lijn de toekomstige situatie. Verschuif de oranje lijn heen en weer om de verschillen te zien.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Bovenop de verdiepte ligging wordt momenteel het Zuiderplantsoen aangelegd. Op donderdag 23 januari en vrijdag 24 januari organiseren we een inloopbijeenkomst over het Zuiderplantsoen in Buurtcentrum Poortershoes.
Wanneer je onder een van de nieuwe viaducten van Ring Zuid doorrijdt of -loopt, zie je dat de zijkanten van de viaducten bekleed zijn met opvallende rode stenen. Die komen uit onze eigen provincie vertelt Marten Strating, eigenaar van Steenfabriek Strating in Oude Pekela.
Het Lübeckpad, het fietspad tussen de Bornholmstraat en de Europaweg, is van maandag 13 januari 08:00 uur tot vrijdag 14 februari 17:00 uur afgesloten. Fietsers kunnen omrijden via de Herningweg of de Sontweg.