Van maandag 18 november tot vrijdag 20 december is er een tijdelijke fietsroute tussen de H.L. Wichersstraat en de Meeuwerderweg, ongeveer op de plek van het voormalige ‘gouden tunneltje’. Deze omleiding is noodzakelijk vanwege de afsluiting van fietsverbindingen tussen De Linie en de Oosterpoort.
De aanleg van het tijdelijke fiets- en voetpad heeft te maken met twee andere fietsverbindingen tussen het spoor en het Oude Winschoterdiep die niet open zijn.
Vanaf 18 november tot mei 2025 is het tijdelijke fietspad aan de westzijde van het Oude Winschoterdiep afgesloten wegens werkzaamheden. Hierbij wordt het bruggetje over het Oude Winschoterdiep vernieuwd en er worden verhardingen en riolering aangelegd.
De Verlengde Lodewijkstraat is momenteel al afgesloten voor de aanleg van de Esperantotunnel en de herinrichting van de straat. Deze afsluiting duurt nog tot 20 december.
Bereikbaarheid

Vanwege deze afsluitingen is er tijdelijk geen directe fietsverbinding tussen De Linie en de Oosterpoort. Daarom stellen we vanaf volgende week een tijdelijk fiets- en voetpad in over het deksel van de verdiepte ligging. Dit pad loopt tussen de H.L. Wichersstraat en de Meeuwerderweg. Ongeveer op dezelfde plek lag tot maart 2018 het ‘gouden tunneltje’ onder de ringweg door. Dit tunneltje werd zo genoemd vanwege de goudkleurige wandbekleding.

Het tijdelijke fiets- en voetpad wordt in gebruik genomen op 18 november en blijft in gebruik tot de heropening van de Verlengde Lodewijkstraat op 20 december.
Om de veiligheid te garanderen, wordt het tijdelijke fietspad voorzien van extra verlichting.
Autoverkeer wordt omgeleid via de Europaweg en de Griffeweg.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:

Komend weekend voeren we bij de A28-afritten Groningen Zuid (Van Ketwich Verschuurlaan) werkzaamheden uit. De afrit voor verkeer vanuit Assen is dicht van vrijdagavond 2 mei tot maandagochtend 5 mei. Zaterdag overdag is ook de afrit voor verkeer vanaf Julianaplein dicht.
Van dinsdagavond 29 april tot en met vrijdagochtend 2 mei voeren we op meerdere plekken onderhoudswerkzaamheden uit aan het asfalt. Om het verkeer overdag zo min mogelijk te hinderen, werken we alleen 's nachts: van 22.00 uur tot 06.00 uur. Omwonenden kunnen hinder ondervinden.
Bij het A28-viaduct over de Brailleweg gaan we de steenstrips vervangen. Uit testen is gebleken dat op sommige locaties de steenstrips niet voldoende vast zitten. Daarom gaan we uit voorzorg alle steenstrips van het viaduct vervangen. Het fietspad (fietsvallei Brauilleweg) is hiervoor dicht van zondagochtend 27 april (07.00 uur) tot vrijdagmiddag 2 mei (17.00 uur). Voor het autoverkeer wordt één rijstrook afgesloten.