Op Tweede Paasdag kun je zwemmen in de waterkelder van de verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg! Deze waterkelder is zo groot als een Olympisch zwembad. Omdat hier met Pasen niet wordt gewerkt, stellen we de waterkelder eenmalig open voor zwemliefhebbers. Vanaf 11.00 uur kun je een duik nemen! Let op: er zijn geen kleedkamers, dus kom in badkledij!
Onder de verdiepte ligging van de ringweg ligt een waterkelder zo groot als een Olympisch zwembad. Hierin wordt al het schone regenwater opgevangen dat in de gehele verdiepte ligging valt, over een afstand van ruim een kilometer. Zodra de ringweg in gebruik wordt genomen, in september, is de waterkelder niet meer te bereiken voor publiek.
De waterkelder is nog een slag groter dan openluchtzwembad De Papiermolen, beaamt Dirk Bootstra van Combinatie Zuiderpoort. “Hij is ongeveer 30 bij 40 meter groot. En doordat de leidingbuizen van Groningen Warmtestad onder de waterkelder doorlopen, is het water constant op een aangename temperatuur. Het water is gefilterd en daarom superschoon. Ik heb er zelf ook al eens een duik genomen. Dat was heerlijk!”

Zwembroek, badpak of bikini
De waterkelder is een ideale plek om te zwemmen, maar er is één klein probleem. “Er zijn natuurlijk geen kleedkamers”, legt Bootstra uit. “Daarom vragen we iedereen om in zwembroek, badpak of bikini te komen, zodat je er zo in kunt springen. En neem gerust een opblaasbaar ligbed mee. Vanwege de veiligheid is een badmuts natuurlijk verplicht.”
Wil je ook lekker een uurtje zwemmen op een unieke plek? Meld je dan op Paasmaandag om 11.00 uur bij de ingang bij de hoek Verlengde Meeuwerderweg/H.L. Wichersstraat (zie kaartje). Het wordt een ervaring om nooit te vergeten!

Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:

Voordat de werkzaamheden van Aanpak Ring Zuid begonnen, heeft fotograaf Jeroen van Kooten foto’s gemaakt van de oude situatie. Nu de bouwwerkzaamheden afgerond zijn, is Jeroen langs dezelfde plekken gegaan om deze foto’s nogmaals te maken, maar nu in de nieuwe situatie. Zo is goed te zien wat het resultaat van Aanpak Ring Zuid is. Soms moet je echt even twee keer kijken…
Op de nieuwste luchtfoto's die op 3 juni door Rijkswaterstaat zijn gemaakt is goed te zien dat het Zuiderplantsoen steeds groener kleurt. De regen die gevallen is, is zeer welkom.
Vorige week zijn er door Rijkswaterstaat weer luchtfoto's gemaakt. Na de opening van het Zuiderplantsoen op 8 mei zijn de werkzaamheden zo goed als afgerond. Hoewel het groen in het Zuiderplantsoen nog flink moet groeien, is het eindresultaat goed te zien.