In Groningen leggen we de zuidelijke ringweg voor een deel verdiept aan. In september 2024 gaat de verdiepte ligging open voor autoverkeer. Nu, een maand of tien voor de opening, kun je alvast een stukje meerijden door de verdiepte ligging.
De verdiepte ligging wordt ruim een kilometer lang en ligt tussen de Hereweg en het Oude Winschoterdiep. Bovenop de ringweg leggen we drie deksels, met daar tussenin twee openingen. Op de deksels komt een nieuw park, het Zuiderplantsoen. Als automobilist rijd je daar straks dus onderdoor!
De ringweg heeft in het verdiepte gedeelte straks in beide richtingen vier rijstroken. We werken nu nog hard aan de aanleg ervan. Het beton voor de verdiepte ligging is voor een groot deel al gestort. Ook de aankleding, met baksteenstrips en geluidsabsorberende wanden, is al een eind gevorderd. We zijn nu vooral bezig met het aanbrengen van technische installaties.
Video's
In deze twee video’s kun je alvast een kijkje nemen in de verdiepte ligging. Voor de duidelijkheid: het is nog lang niet af!
In de eerste video rijd je vanaf de westelijke opening (ongeveer bij het DUO-gebouw) richting het Julianaplein. In de tweede video start je in de oostelijke opening (ongeveer bij appartementencomplex en De Frontier) en rijd je richting het Europaplein. De video’s zijn gemaakt in november 2023. De opnames zijn versneld weergegeven, omdat we vanwege de veiligheid op de bouwplaats stapvoets rijden.
Rij mee richting Julianaplein
Rij mee richting Europaplein
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:

Voordat de werkzaamheden van Aanpak Ring Zuid begonnen, heeft fotograaf Jeroen van Kooten foto’s gemaakt van de oude situatie. Nu de bouwwerkzaamheden afgerond zijn, is Jeroen langs dezelfde plekken gegaan om deze foto’s nogmaals te maken, maar nu in de nieuwe situatie. Zo is goed te zien wat het resultaat van Aanpak Ring Zuid is. Soms moet je echt even twee keer kijken…
Op de nieuwste luchtfoto's die op 3 juni door Rijkswaterstaat zijn gemaakt is goed te zien dat het Zuiderplantsoen steeds groener kleurt. De regen die gevallen is, is zeer welkom.
Vorige week zijn er door Rijkswaterstaat weer luchtfoto's gemaakt. Na de opening van het Zuiderplantsoen op 8 mei zijn de werkzaamheden zo goed als afgerond. Hoewel het groen in het Zuiderplantsoen nog flink moet groeien, is het eindresultaat goed te zien.