De verlegde Brailleweg die op 6 maart open gaat, wordt voor de helft ingericht als fietspad. Zo krijgen fietsers rond het Julianaplein weer de mogelijkheid om naar het noorden of het zuiden te rijden. Deze oplossing heeft gevolgen voor het autoverkeer. Op de verlegde Brailleweg moet het verkeer in beide richtingen één rijstrook delen. Hier komen eerst verkeersregelaars bij en later verkeerslichten.
Komende dagen
Dit weekend wordt de Brailleweg verlegd tussen aansluiting Groningen Centrum en het Emmaviaduct. De weg schuift op richting het kanaal. Daarvoor is de Brailleweg gestremd van donderdagochtend 2 maart 06.00 uur tot maandagochtend 6 maart 06.00 uur. Ook het fietsverkeer bij de Brailleweg is in deze periode gestremd.

Fietsers en voetgangers
Fietsers en voetgangers hebben vanaf maandag 6 maart 06.00 uur weer een verbinding tussen de fietsvallei en de Parkbrug. Om dit mogelijk te maken, gebruiken we een van de twee rijstroken van de verlegde Brailleweg. Ook leggen we een tijdelijk fietspad aan langs het kanaal, vanaf de voormalige Amaliatunnel tot aan de Parkbrug.
Ter hoogte van de IJsselstraat wordt de fietsdoorsteek onder het Emmaviaduct door weer tweerichtingsverkeer. Zo kun je weer lopend of op de fiets onder het Emmaviaduct door vanuit de Rivierenbuurt.

Autoverkeer
Auto's en bussen in beide richtingen maken gebruik van de resterende rijstrook. Om en om rijdt dit verkeer over deze rijbaan, net als bij een wegversmalling. Hiervoor zetten we in eerste instantie verkeersregelaars in. Later komen hier verkeerslichten te staan. Deze situatie blijft bestaan tot de Muntingbrug open gaat (de fietsbrug in het verlengde van de Muntinglaan), vermoedelijk aan het begin van de zomer.

Advies: andere route naar centrum
Bij deze ene rijstrook kunnen al gauw opstoppingen ontstaan. Daarom gaan we automobilisten die vanaf de A28 naar het centrum willen, het advies geven om een andere route te kiezen. Bijvoorbeeld via de westelijke ringweg of de Hereweg. De bussen die hier rijden, zijn op weg naar of afkomstig van het station. Zij blijven wel van de Brailleweg gebruik maken. Door het autoverkeer te beperken, hopen we vertragingen in het busverkeer zo veel mogelijk te voorkomen.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Vanaf vrijdag 14 februari tot en met maandag 17 maart is het fietspad langs de Máximaweg tussen de Maaslaan en de Hereweg, het Maaspad, dicht. In deze periode gaan we bezig met werkzaamheden aan de Dinkelvijver. Daarbij moet het werkverkeer gebruikmaken van het fietspad.
‘Het belangrijkste uitgangspunt bij de werkzaamheden in het Sterrebos is dat we de bomen hoe dan ook beschermen. Als het moet, laten we hiervoor het ontwerp aanpassen.’ Dat zegt Jan Rolf ten Hove van de gemeente Groningen.
Op dinsdag 11 februari hebben we de vloer van de nieuwe Esperantotunnel gestort. Het betonmengsel dat we hebben gebruikt, bestaat voor een deel uit de restanten van de sloop van het Herewegviaduct. Dit is een primeur in Nederland.