Tijdelijke fietsdoorsteek onder Emmaviaduct geopend
Fietsers en voetgangers in het zuiden van de stad hebben tijdelijk een extra mogelijkheid om onder het Emmaviaduct door te gaan. Er is namelijk een doorsteek onder het viaduct gemaakt, in het verlengde van de IJsselstraat. Zo kun je vanaf het Noord-Willemskanaal naar de Rivierenbuurt, en omgekeerd.
De tijdelijke doorsteek gaat over de parkeerplaats die onder het viaduct ligt. Fietsers en voetgangers steken ook de oprit vanaf de Parkbrug naar het Emmaviaduct over.
Tegelijk met het openstellen van de doorsteek, is het tweerichtingsverkeer op het fietspad langs het Noord-Willemskanaal uitgebreid. Tot nu toe konden fietsers vanuit het zuiden richting het centrum langs het kanaal blijven fietsen tot aan de fietstunnel die onder het Emmaviaduct doorloopt. Die heet officieel de Amaliatunnel. Nu mogen fietsers doorrijden tot aan de fietsdoorsteek.
De planning is dat de Amaliatunnel dit najaar dicht gaat. De tijdelijke doorsteek is dan een handig alternatief.
In de eindsituatie is op deze plek geen tunnel meer nodig omdat de weg hier straks lager ligt. Fietsers en voetgangers kunnen op dit punt straks de weg oversteken met verkeerslichten.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Ons informatiecentrum aan de Muntinglaan, Paviljoen Ring Zuid, is op vrijdag 27 en zaterdag 28 januari dicht. Het uitkijkpunt naast het Paviljoen is wel, zoals altijd, geopend.
De bouw van de verdiepte ligging, tussen de Hereweg en het Oude Winschoterdiep, vordert gestaag. De afgelopen maanden hebben we diverse betonstorten uitgevoerd. Hier zijn we nog tot en met maart mee bezig. Daarna het is het meeste beton gestort en volgen andere werkzaamheden aan de verdiepte ligging.

Wil jij graag meedenken over onze website en social media kanalen? Meld je dan aan om mee te praten over deze onderwerpen! Op donderdag 9 februari willen we tussen 15.00 en 17.00 uur in Paviljoen Ring Zuid met jou in gesprek over de online communicatie van Aanpak Ring Zuid.