In het westen van de stad zijn we bezig met het afwerken van de nieuwe afrit van Drachten richting het Vrijheidsplein. Hiervoor moeten we oud asfalt frezen en nieuw asfalt leggen. Daarvoor is het nodig de verbindingsweg vanaf Laan Corpus den Hoorn richting Vrijheidsplein/Ring West dit weekend af te sluiten. De nieuwe afrit gaat 7 juli open voor verkeer. Ook de nacht daarvoor is de verbindingsweg dicht.
De verbindingsweg is het komende weekend dicht vanaf de oprit naar het Julianaplein tot aan het Vrijheidsplein (de rode lijn in de afbeelding hieronder). De afsluiting duurt vanaf vrijdag 17 juni (22.00 uur) tot en met maandag 20 juni (06.00 uur).
Update 17 juni: in eerste instantie zou de verbindingsweg ook dicht zijn in het weekend van 25/26 juni, maar die afsluiting is vervallen.
De roodgekleurde afsluiting geldt ook in de nacht voor de openstelling van de nieuwe afrit. Dat is de nacht van woensdag 6 op donderdag 7 juli. Dan is ook afrit 36 dicht (blauwe lijn) en de afslag vanaf de rotondes naar het Julianaplein (gele lijn).

Het verkeer kan dit weekend niet vanaf Laan Corpus den Hoorn of vanaf de A7 vanuit de richting Drachten naar Ring West. Wel is de nieuwe oprit open, vanaf de verbindingsweg richting Julianaplein.
Omleiding
Verkeer naar de westelijke ringweg kan dit weekend omrijden via de zuidelijke, oostelijke en noordelijke ringweg. Een andere optie is via Laan Corpus den Hoorn, de A28 en dan via het Julianaplein naar de westelijke ringweg. Kijk voor meer informatie bij Groningen Bereikbaar.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:

Voordat de werkzaamheden van Aanpak Ring Zuid begonnen, heeft fotograaf Jeroen van Kooten foto’s gemaakt van de oude situatie. Nu de bouwwerkzaamheden afgerond zijn, is Jeroen langs dezelfde plekken gegaan om deze foto’s nogmaals te maken. Vandaag kijken we naar de Vondellaan.

Voordat de werkzaamheden van Aanpak Ring Zuid begonnen, heeft fotograaf Jeroen van Kooten foto’s gemaakt van de oude situatie. Nu de bouwwerkzaamheden afgerond zijn, is Jeroen langs dezelfde plekken gegaan om deze foto’s nogmaals te maken.
ProRail gaat aan de slag bij het spoor ter hoogte van de Esperantotunnel. In november vorig jaar was bij de bouw van de tunnel het spoor verzakt en daarna tijdelijk weer opgebouwd. Nu wordt het spoor hier opnieuw afgegraven en definitief opgebouwd.