Komende week zetten we de eerste stap in het herinrichten van de Vondellaan. Van 7 tot en met 10 maart gaan we 39 bomen kappen vanaf het begin van de Vondellaan/Henriëtte Roland Holststraat tot iets voorbij de rotonde met de Van Iddekingeweg. Hier komen 30 nieuwe lindebomen voor terug. De nieuwe inrichting van de Vondellaan was al in 2014 samen met de bewoners bepaald.
De Vondellaan krijgt een eigen aansluiting op de zuidelijke ringweg. Bewoners van De Wijert-Noord en -Zuid kunnen zo snel de ringweg op en af. Deze nieuwe aansluiting gaat zorgen voor een forse toename van verkeer op de Vondellaan. Daarom krijgt de Vondellaan tussen de Brailleweg en de rotonde bij de Van Iddekingeweg een andere inrichting. Bij het opstellen van de plannen voor Aanpak Ring Zuid, in 2014, is samen met bewoners gekozen voor een variant met aan beide zijden van de weg een vrijliggend fietspad.

Vrijliggende fietspaden
Op de Vondellaan en ook op de rotonde bij de Van Iddekingeweg komt dus een aparte fietsstrook. Dit zorgt voor een belangrijke verbetering van de verkeersveiligheid. De bestaande bomen langs de Vondellaan moeten hiervoor verdwijnen. Na de aanleg van de nieuwe fietspaden komen er nieuwe bomen terug. Bij de oversteek bij de Henriëtte Roland Holststraat komen verkeerslichten. Een deel van de parkeerplaatsen langs de weg verdwijnt. In totaal gaat het om 21 plekken. Hiervoor in de plaats komen er nieuwe parkeerplekken bij het Gomarus College. Om het verkeersgeluid terug te dringen, wordt op de Vondellaan stil asfalt aangelegd.

Iets ten zuiden van de rotonde wordt ook de kruising P.C. Hooftlaan – Vondellaan aangepast.
Broedseizoen
De bestaande bomen moeten nu worden gekapt omdat half maart het broedseizoen begint. De bomen zijn niet geschikt om te verplaatsen, omdat ze niet een lange verwachte levensduur hebben. Daarom is ervoor gekozen de bomen te vervangen. De nieuwe bomen zijn een mix van lindenbomen, die 10 tot 25 meter hoog worden.

Werkzaamheden
De bomenkap kan geluidsoverlast opleveren voor de bewoners van de Vondellaan en de aansluitende straten. Tijdens de werkzaamheden geldt er een parkeerverbod op de Vondellaan ten noorden van de rotonde, met uitzondering van de schuine parkeervakken aan de westzijde van de straat. Na de bomenkap gaan we aan de gang met het verleggen van kabels en leidingen.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Van maandag 10 februari tot en met midden april werken we aan de parallelweg van de Europaweg, tussen het Oude Winschoterdiep en de Europaweg. Gedurende deze periode is de parallelweg afgesloten voor auto’s, fietsers en wandelaars.
Bovenop de verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg komt een nieuw groen park: het Zuiderplantsoen. Waarom is deze naam bedacht, vragen sommige mensen zich af. Waarom gebruiken we niet gewoon de naam Sterrebos?
Het Viadukt is een begrip in de Groninger popmuziekscene. De geschiedenis van het oefenruimtecomplex begint al eind jaren ’60, na het gereedkomen van de zuidelijke ringweg.