Drie nieuwe mijlpalen in zicht
In de buurt van het Julianaplein zijn we niet alleen bezig met Operatie Julianaplein. Deze maand nog bereiken we maar liefst drie nieuwe mijlpalen in ons project. Op 24 maart gaat de definitieve afrit van de A28 naar het centrum open. Op 28 maart is de noordzijde van het viaduct over de Paterswoldseweg klaar. En op dezelfde dag gaat ook de nieuwe oprit open vanaf Laan Corpus den Hoorn naar de ringweg.
A28-Afrit centrum
Rijd je vanaf Haren/Assen (A28) naar de binnenstad, dan kun je sinds eind vorig jaar gebruik maken van de nieuwe afrit Centrum. Het laatste stukje van deze afrit was nog een tijdelijke weg. De afrit moet immers in de eindsituatie over het verdiept liggende fietspad heen. Dit fietspad loopt langs het Noord-Willemskanaal en gaat onder de A28 en de op- en afrit door. De afgelopen tijd hebben we het viaduct gemaakt voor de afrit, waar de auto’s overheen gaan en de fietsers onderdoor. Op 24 maart gaat ook dit stuk van de afrit open. Rond de zomer is het verdiept liggende fietspad klaar.

Viaduct Paterswoldseweg noordzijde
Aan de noordzijde van de Paterswoldseweg hebben we een nieuw viaduct gebouwd tegen het bestaande viaduct aan. Vanaf 28 maart rijdt hier verkeer overheen. Nu zijn we ook bovenop het viaduct bezig, dus op de zuidelijke ringweg. We asfalteren, plaatsen verlichting, brengen belijning aan en werken de weg af. Later deze maand werken we hier ook enkele nachten. We bevestigen dan de glaspanelen op het viaduct boven de Paterswoldseweg. Als op 28 maart het viaduct in gebruik wordt genomen, blijft de tijdelijke brug alleen nog open voor bouwverkeer.


Nieuwe oprit Laan Corpus den Hoorn
Ook bijna klaar is de nieuwe oprit bij Laan Corpus den Hoorn richting Julianaplein. Tot nu toe moest dit verkeer via de parallelweg naast de ringweg en het Vrijheidsplein om bij het Julianaplein te komen. De nieuwe oprit loopt vanaf de parallelweg de ringweg op en gaat onder de toekomstige afrit naar de westelijke ringweg door.



Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Op 17 april openen we een tijdelijke afrit vanaf de zuidelijke ringweg richting de Paterswoldseweg, alleen bedoeld voor hulpdiensten (zoals politie, brandweer en ambulances). Op 30 januari beginnen we met de werkzaamheden.
De nieuwe Papiermolentunnel gaat deze zomer open. Om de tunnel extra bijzonder te maken en de sociale veiligheid te vergroten, komt er een kunstwerk op de wanden en plafonds. Gekozen is voor een kleurig ontwerp van de Nederlandse kunstenares Hadassah Emmerich.
De bouw van de verdiepte ligging, tussen de Hereweg en het Oude Winschoterdiep, vordert gestaag. De afgelopen maanden hebben we diverse betonstorten uitgevoerd. Hier zijn we nog tot en met maart mee bezig. Daarna het is het meeste beton gestort en volgen andere werkzaamheden aan de verdiepte ligging.