Asfalt verwijderen op afrit Hereweg voor onderwaterkelder
Zaterdag 12 februari gaan we een deel van het asfalt verwijderen (frezen) van de afrit Helpman (afrit 37), die vanaf het Julianaplein uitkomt op de Hereweg. Deze afrit is vanaf vrijdagavond 20.00 uur afgesloten vanwege Operatie Julianaplein. Het frezen van het asfalt geeft geluidshinder voor omwonenden. Onder de afrit gaan we de komende periode een waterkelder aanleggen. De afrit gaat op 9 mei 2022 weer open.
De waterkelder komt tussen de Papiermolentunnel en de Hereweg, in het talud. In deze waterkelder wordt straks regenwater opgevangen. We bouwen de waterkelder in de periode van 14 februari t/m 29 april, op werkdagen tussen 07.00 uur en 19.00 uur.
Eerst trillen we damwandplanken in. Dat beurt in de periode van 14 t/m 25 februari, op werkdagen tussen 07.00 uur en 19.00 uur. Omwonenden kunnen hiervan hinder ondervinden.
Nadat de damwanden zijn geplaatst, kunnen we beginnen met het uitgraven van de bouwkuip. Daarin bouwen we de waterkelder met beton op. De planning is dat begin mei de waterkelder klaar is. Daarna gaan we de oprit opnieuw asfalteren, zodat hij op 9 mei weer open kan. Dan is Operatie Julianaplein weer voorbij.
Eindsituatie
In de toekomst gaan de op- en afritten naar de Hereweg verdwijnen. In plaats hiervan komt er een nieuwe verbindingsweg langs de ringweg, tussen de Brailleweg en de Hereweg. Via deze route blijft de Hereweg vanuit alle richtingen bereikbaar.

Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Het fietspad naast de oprit bij Laan Corpus den Hoorn richting het Vrijheidsplein gaat vanaf maandag 6 februari tot vrijdag 31 maart 06.00 uur dicht. We beginnen hier met het intrillen en naheien van de fundering van de geluidsschermen.
Voor het nieuwe Julianaplein hebben we ter hoogte van het Hoornsediep een waterkelder gebouwd. Nu het beton voor de waterkelder is uitgehard, kunnen we de tijdelijke damwandplanken rond de kelder weghalen.
Op 17 april openen we een tijdelijke afrit vanaf de zuidelijke ringweg richting de Paterswoldseweg, alleen bedoeld voor hulpdiensten (zoals politie, brandweer en ambulances). Op 30 januari beginnen we met de werkzaamheden.