Verlengde Lodewijkstraat komend weekend dicht voor alle verkeer vanwege hijswerkzaamheden
Voor de bouw van de verdiepte ligging zijn we komend weekend bezig aan de Verlengde Lodewijkstraat. We gaan hier zogenaamde stempels inhijsen. De hijskraan hiervoor moet gedeeltelijk op de straat staan. Daarom is de Verlengde Lodewijkstraat ter hoogte van de onderdoorgang van de ringweg van vrijdag 12 november 22.00 uur tot maandag 15 november 06.00 uur afgesloten voor alle verkeer.
Stempels zijn enorme buizen die we tussen twee tegenover elkaar liggende damwanden plaatsen. Daarmee voorkomen we dat de damwanden naar binnen worden gedrukt. De stempels zijn tijdelijk. Zodra er een betonnen vloer is gestort, zijn de stempels niet meer nodig en worden ze weggehaald.

De stempels die we dit weekend plaatsen, komen in de bouwkuip direct aan de oostzijde van de Verlengde Lodewijkstraat (zie afbeelding hieronder). Met een hijskraan takelen we deze stempels op hun plek. Omdat hier niet veel ruimte is, moet de hijskraan voor een deel op de Verlengde Lodewijkstraat staan. Vanwege de veiligheid voor het verkeer is de weg daarom afgesloten voor alle verkeer.
Lukt het niet de werkzaamheden in dit weekend uit te voeren, dan wijken we uit naar het weekend van 26 tot en met 28 november.
Kijk voor informatie over de gevolgen voor het verkeer en de omleidingsroutes het artikel Verlengde Lodewijkstraat afgesloten van 12 tot 15 november op de website van Groningen Bereikbaar.

Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Op zaterdag 13 september wordt het Zuiderplantsoen officieel geopend. Dat gebeurt tijdens het Openingsfestival Zuiderplantsoen. Met dit festival viert projectorganisatie Aanpak Ring Zuid ook het einde van het jarenlange project.

De Van Iddekingeweg is afgesloten voor autoverkeer ter hoogte van het viaduct onder de A28. We gaan de steenstrips van het viaduct vervangen. De werkzaamheden vinden plaats van maandag 18 augustus 7.00 uur t/m donderdag 21 augustus 20.00 uur.

Voordat de werkzaamheden van Aanpak Ring Zuid begonnen, heeft fotograaf Jeroen van Kooten foto’s gemaakt van de oude situatie. Nu de bouwwerkzaamheden afgerond zijn, is Jeroen langs dezelfde plekken gegaan om deze foto’s nogmaals te maken, maar nu in de nieuwe situatie. Zo is goed te zien wat het resultaat van Aanpak Ring Zuid is. Deze keer staan we op de Vondellaan bij de rotonde met de Van Iddekingeweg