Nieuwe bomen en struiken bij vijvers Hora Siccamasingel
Volgende week plant Combinatie Herepoort bomen en struiken langs de vijf vijvers aan de Hora Siccamasingel. Dat doen we om de omgeving van de Hora Siccamasingel geschikt te maken als leefgebied voor (water)vleermuizen.
Met de aanplant van 30 nieuwe bomen en extra struiken ontstaat een nieuwe leefruimte voor de watervleermuizen. Dat is nodig omdat bij de huidige leefomgeving, bij de Julianavijver, straks volop bouwwerkzaamheden zijn. De vijvers bij de Hora Siccamasingel kunnen dan dienen als vervangende leefruimte.
Bomen
De nieuwe bomen zijn vijf tot zeven meter hoog en markeren de vliegroute van de vleermuizen. Bovendien zorgen de bomen voor luwte op de vijvers. Ook passen we de straatverlichting rond de vijvers aan. De vleermuizen hebben er namelijk last van als het licht op de vijver schijnt. Het planten van de bomen gebeurt voor 1 april a.s., omdat die datum geldt als startdatum van het vliegseizoen van de vleermuizen.
Omwonenden zijn per brief geïnformeerd. Zij kunnen bij vragen terecht op een apart spreekuur van Combinatie Herepoort.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Ineens hangen er allemaal posters in de stad met bouwvakkers erop. Ze horen bij de nieuwe campagne die Aanpak Ring Zuid deze week is gestart. ‘Veel gedaan, nog heel veel te doen’, is de boodschap.
In april hebben we de oude Papiermolentunnel gesloopt en daarna een nieuwe tunnel opgebouwd. Hiervoor moest ook een stukje van de zuidelijke ringweg worden weggehaald. Deze enorme klus is in dit filmpje teruggebracht tot iets meer dan één minuut.
Gisteren werd de beweegbare Julianabrug voor de laatste keer bediend. Brugwachter Fokke Spoelstra, die de brug al 38 jaar heeft bediend, had de eer de laatste schepen doorgang te geven.