Volgende week plant Combinatie Herepoort bomen en struiken langs de vijf vijvers aan de Hora Siccamasingel. Dat doen we om de omgeving van de Hora Siccamasingel geschikt te maken als leefgebied voor (water)vleermuizen.
Met de aanplant van 30 nieuwe bomen en extra struiken ontstaat een nieuwe leefruimte voor de watervleermuizen. Dat is nodig omdat bij de huidige leefomgeving, bij de Julianavijver, straks volop bouwwerkzaamheden zijn. De vijvers bij de Hora Siccamasingel kunnen dan dienen als vervangende leefruimte.
Bomen
De nieuwe bomen zijn vijf tot zeven meter hoog en markeren de vliegroute van de vleermuizen. Bovendien zorgen de bomen voor luwte op de vijvers. Ook passen we de straatverlichting rond de vijvers aan. De vleermuizen hebben er namelijk last van als het licht op de vijver schijnt. Het planten van de bomen gebeurt voor 1 april a.s., omdat die datum geldt als startdatum van het vliegseizoen van de vleermuizen.
Omwonenden zijn per brief geïnformeerd. Zij kunnen bij vragen terecht op een apart spreekuur van Combinatie Herepoort.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
De ombouw van de zuidelijke ringweg van Groningen zit er op. Er zijn nog een paar losse eindjes, die de gemeente overneemt. Dat zijn de aanplant van groen bij de Brailleweg en de Maaslaan en de aanpassing van de Julianavijver. De projectorganisatie sluit in november de deuren.
Het project Aanpak Ring Zuid loopt ten einde. In dit project is de zuidelijke ringweg van Groningen compleet vernieuwd, over een afstand van ruim 10 kilometer. Vanaf de grond is dat goed te zien, maar vanuit de lucht zie je nog meer. Vlieg mee met onze drone, vanaf Hoogkerk naar knooppunt Westerbroek.
Het project Aanpak Ring Zuid loopt ten einde. In dit project is de zuidelijke ringweg van Groningen compleet vernieuwd, over een afstand van ruim 10 kilometer. Vanaf de grond is dat goed te zien, maar vanuit de lucht zie je nog meer. Vlieg mee met onze drone over het Julianaplein.
