
Plan voor ombouw zuidelijke ringweg Groningen stap verder
29 juni 2012
De provincie en de gemeente Groningen en Rijkswaterstaat Noord-Nederland zijn het eens over de verdere aanpak van de ombouw van de zuidelijke ringweg. De minister van Infrastructuur en Milieu stemt hiermee in. Het wegontwerp voor de ringweg zelf blijft grotendeels zoals het in 2011 is gepresenteerd. Voor de inpassing van de vernieuwde ringweg in de stad zijn enkele wijzigingen in het plan gewenst. De belangrijkste daarvan zijn een aanpassing bij het knooppunt Julianaplein/Vondellaan en de aanleg van een tunnel onder het spoor tussen de Helperzoom en de zuidkant van het Europapark, op een nader te bepalen plaats.
Dat heeft de stuurgroep Aanpak Ring Zuid vandaag bekendgemaakt. Deze stuurgroep is het samenwerkingsverband van de gemeente en de provincie Groningen en Rijkswaterstaat Noord-Nederland.
Klikhiervoor het volledige persbericht.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Als op 8 mei het Zuiderplantsoen open gaat, ontstaat er ook een nieuwe verbinding onder het spoor door. Fietsers en voetgangers kunnen vanaf dan gebruik maken van de Esperantotunnel.
Komend weekend voeren we bij de A28-afritten Groningen Zuid (Van Ketwich Verschuurlaan) werkzaamheden uit. De afrit voor verkeer vanuit Assen is dicht van vrijdagavond 2 mei tot maandagochtend 5 mei. Zaterdag overdag is ook de afrit voor verkeer vanaf Julianaplein dicht.
Van dinsdagavond 29 april tot en met vrijdagochtend 2 mei voeren we op meerdere plekken onderhoudswerkzaamheden uit aan het asfalt. Om het verkeer overdag zo min mogelijk te hinderen, werken we alleen 's nachts: van 22.00 uur tot 06.00 uur. Omwonenden kunnen hinder ondervinden.