Tientallen bezoekers van de informatiebijeenkomst van 25 januari stelden vragen over het project, of spraken hun bezorgdheid uit. Het meest genoemde thema was een tunnel, als alternatief voor het bestuurlijk voorkeursplan. Voorstanders van een tunnel vrezen dat uitvoering van het voorkeursplan leidt tot een toename van geluid, stank en fijnstof. Zij willen liever een tunnel dan de gedeeltelijk verdiepte en gedeeltelijk hoger liggende weg, waarover gemeente, provincie en rijk een akkoord hebben gesloten in november 2009. Dit bestuursakkoord wordt de komende periode verder uitgewerkt.
Alternatieven worden niet verder onderzocht. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om een kortere of langere tunnel, of een weg langs de zuidkant van de gemeente Groningen. Gedeputeerde Marc Jager en wethouder Karin Dekker verklaarden dat dat een gepasseerd station is: onderzoeken naar alternatieven zijn al eerder gedaan. Die onderzoeken hebben uitgewezen dat het huidige plan het beste plan is voor het beschikbare geld. Op grond van de huidige wetgeving hoeven alternatieven niet opnieuw te worden onderzocht. De projectorganisatie heeft van de minister daarom de opdracht gekregen alleen het bestuurlijk voorkeursplan uit te werken.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:

Komend weekend voeren we bij de A28-afritten Groningen Zuid (Van Ketwich Verschuurlaan) werkzaamheden uit. De afrit voor verkeer vanuit Assen is dicht van vrijdagavond 2 mei tot maandagochtend 5 mei. Zaterdag overdag is ook de afrit voor verkeer vanaf Julianaplein dicht.
Van dinsdagavond 29 april tot en met vrijdagochtend 2 mei voeren we op meerdere plekken onderhoudswerkzaamheden uit aan het asfalt. Om het verkeer overdag zo min mogelijk te hinderen, werken we alleen 's nachts: van 22.00 uur tot 06.00 uur. Omwonenden kunnen hinder ondervinden.
Bij het A28-viaduct over de Brailleweg gaan we de steenstrips vervangen. Uit testen is gebleken dat op sommige locaties de steenstrips niet voldoende vast zitten. Daarom gaan we uit voorzorg alle steenstrips van het viaduct vervangen. Het fietspad (fietsvallei Brauilleweg) is hiervoor dicht van zondagochtend 27 april (07.00 uur) tot vrijdagmiddag 2 mei (17.00 uur). Voor het autoverkeer wordt één rijstrook afgesloten.