Nieuwe verbindingsweg tussen Brailleweg en Hereweg gaat ‘Máximaweg’ heten
De gemeente Groningen heeft bekend gemaakt wat de naam wordt van de nieuwe verbindingsweg tussen de Brailleweg en de Hereweg. Dit wordt de ‘Máximaweg’, genoemd naar Koningin Máxima.
De gemeente heeft voor deze naam gekozen omdat de weg dicht bij andere wegen ligt die vernoemd zijn naar Nederlandse koninginnen, zoals het Julianaplein en het Emmaviaduct. Net als die wegen wordt de Máximaweg een belangrijke route voor het autoverkeer. Met de naam wil de gemeente ook benadrukken dat de weg volledig los staat van de Rivierenbuurt.
Hereweg bereikbaar
De Máximaweg gaat eind dit jaar open en verbindt de rotonde bij de Brailleweg met de Hereweg. De rotonde bij de Brailleweg is bereikbaar vanuit de binnenstad en via de drie afritten Centrum vanuit Hoogkerk/Drachten, Haren/Assen en Hoogezand. Via deze Máximaweg kun je dus vanuit alle windrichtingen de Hereweg bereiken en omgekeerd.

De Máximaweg vervangt de op- en afritten bij de Hereweg. Deze verdwijnen omdat er geen ruimte is om vanuit de verdiepte ligging n vanaf het nieuwe Julianaplein een veilige aansluiting op de Hereweg te maken.
Impressie

Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:

Voordat de werkzaamheden van Aanpak Ring Zuid begonnen, heeft fotograaf Jeroen van Kooten foto’s gemaakt van de oude situatie. Nu de bouwwerkzaamheden afgerond zijn, is Jeroen langs dezelfde plekken gegaan om deze foto’s nogmaals te maken, maar nu in de nieuwe situatie. Zo is goed te zien wat het resultaat van Aanpak Ring Zuid is. Soms moet je echt even twee keer kijken…
Op de nieuwste luchtfoto's die op 3 juni door Rijkswaterstaat zijn gemaakt is goed te zien dat het Zuiderplantsoen steeds groener kleurt. De regen die gevallen is, is zeer welkom.
Vorige week zijn er door Rijkswaterstaat weer luchtfoto's gemaakt. Na de opening van het Zuiderplantsoen op 8 mei zijn de werkzaamheden zo goed als afgerond. Hoewel het groen in het Zuiderplantsoen nog flink moet groeien, is het eindresultaat goed te zien.