Vrijdag 3 oktober zijn de prijzen voor de beste nieuwe architectuurprojecten van Groningen uitgereikt. De publieksjury koos dit jaar voor Aanpak Ring Zuid en Dudok aan het Diep. De vakjury van de Groninger Architectuurprijs gaf een gedeelde eerste plek aan Dudok aan het Diep en Maggie's Center.
Aanpak Ring Zuid is trots op deze prijs. ‘Het laat zien dat de inwoners van Groningen de nieuwe zuidelijke ringweg waarderen’, aldus woordvoerder John Brouwer. ‘In het ontwerpproces hebben we veel aandacht besteed aan het ontwerp. We weten dat de ringweg voor veel inwoners van Groningen een belangrijk element in de woonomgeving is. Dankzij de karakteristieke rode bakstenen en de afbeeldingen in het beton onder de viaducten heeft de ringweg een Groninger identiteit gekregen. Ook voor de weggebruikers is het ontwerp van de ringweg van belang, aangezien dit dé entree van de stad is. Bovendien moet de stedelijke uitstraling van de ringweg bijdragen aan een lagere snelheid van het verkeer.’
Aanpak Ring Zuid is ontworpen door Syb van Breda & Co en wUrck stedenbouw architectuur landschap, in opdracht van Projectbureau Aanpak Ring Zuid. Voor de uitvoering tekende Combinatie Herepoort. Dit is een samenwerking van Max Bögl Nederland BV, Züblin Nederland BV, Oosterhof Holman Infra BV, Koninklijke Sjouke Dijkstra BV en Roelofs Wegenbouw BV.
Architectuurprijs
De Groninger Architectuurprijs is dé jaarlijkse prijs voor goed ontwerp in de gemeente Groningen. Met de prijs wordt aandacht gevraagd voor de kwaliteit van de gebouwde omgeving en het belang van zorgvuldig ontwerp. De prijs is een initiatief van de Stichting Dag van de Architectuur Groningen (DAG), GRAS en Atelier Stadsbouwmeester. Het is onderdeel van het programma van de Groninger Architectuurmaand. De Groninger Architectuurprijs is de opvolger van de Grote Groninger Gebouwenenquête, die tussen 1996 en 2015 jaarlijks georganiseerd werd.






Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Aanpak Ring Zuid is in de race voor de Groninger Architectuurprijs 2025. In totaal zijn 18 projecten voorgedragen voor deze prijs. Iedereen kan tot 3 oktober stemmen. Ook is er een vakjuryprijs en een publieksjuryprijs.

Zaterdag 13 september hebben we het Zuiderplantsoen, het nieuwe park op de zuidelijke ringweg, officieel geopend met het Openingsfestival Zuiderplantsoen. We kijken terug op een geslaagde dag met enkele duizenden bezoekers. In deze aftermovie een terugblik.

Voordat de werkzaamheden van Aanpak Ring Zuid begonnen, heeft fotograaf Jeroen van Kooten foto’s gemaakt van de oude situatie. Nu de bouwwerkzaamheden afgerond zijn, is Jeroen langs dezelfde plekken gegaan om deze foto’s nogmaals te maken, maar nu in de nieuwe situatie. Zo is goed te zien wat het resultaat van Aanpak Ring Zuid is.